ÚVOD / O NÁS / NABÍDKA / REFERENCE / KONTAKTY

DEMONTOVATELNÉ POVRCHY

SPORT COURT – modulové víceúčelové sportovní povrchy nejvyšší kvality

Povrchy SPORT COURT jsou vyvíjeny především pro sportovce, jejich bezpečnost, pohodlí, ochranu zdraví a herní komfort. Vyjímečná technologie SPORT COURT zároveň sportovcům pomáhá zvyšovat výkonnost, snižovat únavu a tím i prodlužovat herní čas. Ať se jedná o interiérové nebo exteriérové povrchy SPORT COURT – vždy jsou vysoce odolné, univerzální, víceúčelové, bezúdržbové, ekonomicky zajímavé (vzhledem k životnosti), výkonné a bezpečné pro sportovce. Jejich využití je jak na profesionálních sportovištích té nejvyšší úrovně, tak na školních či veřejných hřištích, u rekreačních objektů, v tělocvičnách či sportovních halách, ale i na privátních hřištích.

Přednosti povrchu SPORT COURT 

Povrchy SPORT COURT zajišťují ideální podmínky pro širokou škálu sportů a díky tomu jsou absolutně nejuniverzálnějšími sportovními povrchy na aktuálním světovém trhu. Vnitřní povrchy s uzavřeným designem, mají parametry srovnatelné s dřevěnými palubovkami a jsou vhodné pro veškeré druhy sálových sportů – jak pro míčové sporty (jako např. basketbal, volejbal, futsal apod.), tak pro raketové sporty (jako např. tenis, badminton aj.), tak pro hokejové sporty (florbal, hokejbal, in-line hokej apod.), ale i pro další aktivity – např. aerobic, moderní tanec, hip-hop atd. Venkovní povrchy s mřížkovými perforacemi (otvory) jsou používány ve sportovních centrech celého světa jako nejkvalitnější venkovní povrchy s univerzálním využitím.

 • vynikající a neměnné herní vlastnosti pro sportovce
 • jediné sportovní povrchy na světě se zárukou 15 let
 • nevyžadují žádnou provozní údržbu, snadno se čistí
 • snadná montáž/demontáž/případná oprava
 • vysoká odolnost, dlouhodobá životnost
 • odraz míče je shodný s odrazem od tvrdého povrchu
 • dobrá pružnost, příjemná a komfortní hra
 • rychlý povrch pro dynamický a atraktivní sport
 • specifické povrchy pro exteriér i interiér
 • chrání zdraví sportovců, brání poranění
 • zvyšuje výkonnost, snižuje únavu
 • schváleno řadou mezinárodních federací
 • pro veškeré věkové a dovednostní kategorie
 • vhodný pro profesionální i rekreační účely
 • celoroční využití, možnost „zaledování“ v zimě
 • vhodné i pro mobilní krátkodobé sportovní akce

SPORT COURT – ideální sportovní bezúdržbové povrchy pro víceúčelová sportoviště 

Do základní řady povrchů SPORT COURT patří:

 • venkovní povrch SPORT COURT – POWER GAME
 • vnitřní povrch SPORT COURT – DEFENSE
 • vnitřní povrch SPORT COURT – RESPONSE

Venkovní povrchy – POWER GAME

Venkovní modulový povrch s příčným mřížkovým rastrováním je bezesporu nejkvalitnějším venkovním sportovním povrchem pro univerzální multifunkční využití (míčové hry, raketové sporty, hokejové sporty, in-line bruslení aj.). Spodní systém mnoha „jehliček“ zajišťuje perfektní pružnost a herní komfort povrchu. Instaluje se na pevné vodopropustné nebo vodonepropustné podloží (asfalt, beton, zámková dlažba apod.). Díky vysoké drenážní schopnosti rychle odvádí vodu, nevytváří se kaluže a povrch rychle vysychá. Povrch je bezúdržbový s vysokou odolností proti mechanickému opotřebení i UV záření. Je používán ve sportovních centrech na celém světě, ale je také ideálním řešením pro školní, rekreační či privátní hřiště.

Povrch je vhodný pro nově budovaná hřiště, ale snadno překryje staré poničené plochy a vytvoří bezpečný povrch s perfektním vzhledem. Nezávisle na herní zdatnosti a věku, poskytuje POWER GAME celoroční sportovní vyžití a zábavu všem za přijatelných nákladů. I když je povrch charakterizován jako venkovní, je možno jej bezproblémově využít i pro interiérové aplikace. Široká škála barevných odstínů umožňuje vytvoření „originální“ barevné kombinace podle přání zákazníka. Lajnování se provádí nátěrem speciálními polyuretanovými barvami (primer + barva).

Cool Flow technologie povrchu POWER GAME

Mřížkové perforace a spodní „jehličkový“ systém vytváří proudění vzduchu pod nášlapnou vrstvu a tím zabezpečuje tzv. „Cool Flow Efect“ – zamezuje přehřívání povrchu v horkých letních dnech, ale i pronikání chladu z podkladu během chladných dní. To zajišťuje zvýšení herní pohody a komfortu pro sportovce.

Vnitřní povrchy – DEFENSE a RESPONSE

Tyto vnitřní povrchy byly vyvinuty jako ekonomicky výhodnější náhrada klasických dřevěných sportovních povrchů, které jsou velmi náročné na údržbu a nemají tak vysokou mechanickou odolnost. Halové polypropylénové povrchy SPORT COURT mají podobné herní vlastnosti jako dřevěné podlahy, ale mají podstatně vyšší mechanickou odolnost (díky tomu i životnost), nevyžadují žádnou provozní údržbu (jako např. lakování dřevěných podlah) a snadno se čistí. Povrchová struktura má ideální koeficient tření pro dynamický pohyb a perfektní manévrovatelnost a zároveň dostatečnou skluznost v případě pádu, aby nedošlo ke zranění sportovce. Mezi pevný podklad a vlastní povrch se vkládá tlumící gumová podložka, která zvyšuje celkovou pružnost sportovního povrchu a redukuje tím vliv nárazů na klouby a pohybový aparát sportovců, čímž částečně snižuje i jejich únavu. Polypropylénový povrch je inertní vůči plísním, houbám, vlhkosti a umožňuje odvětrávání podkladu – takže je použitelný i do problematických míst. Používá se jak pro nově budované objekty, tak i při rekonstrukcích stávajících podlah – umožňuje i ekonomicky výhodné překrytí původního povrchu.

Tyto interiérové povrchy jsou také schváleny a certifikovány mnoha sportovními federacemi a používají se při vrcholných soutěžích v různých sportech – např. MS v in-line hokeji, MS v hokejbale, ME v házené, Mistrovství Asie ve futsalu, Final Four v basketbalu, NCAA ve volejbale atd. Využití těchto povrchů je velmi široké (větší než u původních dřevěných povrchů) – veškeré míčové hry, raketové sporty, hokejové sporty, bruslení na in-line bruslích, moderní tance, aerobic atd.

Pokud hledáte univerzální halový povrch bez údržby – povrch SPORT COURT je tím ideálním řešením jak pro rekonstrukce, tak i novostavby.