ÚVOD / O NÁS / NABÍDKA / REFERENCE / KONTAKTY

UMĚLÉ TRÁVNÍKY

PLAYRITE – speciální textilní sportovní povrchy – vpichované umělé koberce

Do našeho sortimentu jsme vybrali sportovní povrchy PLAYRITE vyráběné unikátní vpichovanou technologií („needlepunch“), protože ostatní typy (jako např. všívané umělé trávníky), výrazně převyšují svojí kvalitou, životností, šetrností pro sportovce i minimálními náklady na údržbu. Naše společnost se snaží nabídnout našim zákazníkům vždy to nejlepší. Proto jsme běžné umělé trávníky zasypávané křemičitým pískem vyřadili z naší nabídky a nahradili je kvalitnějšími vpichovanými umělými sportovními koberci PLAYRITE.

V čem se liší vpichované povrchy od všívaných umělých trávníků?

Všívaný umělý trávník 

Tvořen jednotlivými stébly, která jsou všita do osnovy a zapečetěna latexem. Celý povrch je pak zasypán křemičitým pískem (pokud neuvažujeme fotbalové umělé trávníky s gumovým granulátem), takže z vlastního stébla je vidět pouze minimální část a pohyb sportovce se vlastně odehrává na kompaktní vrstvě písku. Pro odvod dešťové vody musí být do latexové vrstvy prolochovány otvory.

Vpichovaný umělý koberec

Vytvořen vysokou hustotou smyček, které jsou nejprve slisovány. Dalším propichováním ve speciálním stroji je vytvořen příslušný povrchový desén. Smyčky jsou slepeny speciálním lepidlem, které zároveň vytváří nosnou výztužnou vrstvu. Povrch se zasypává minimálním množstvím zásypového materiálu, ale pohyb sportovce se odehrává na povrchu smyček, což je pro jeho organismus podstatně šetrnější. Díky mnoha vpichům je povrch celoplošně vodopropustný.

VÝHODY VPICHOVANÝCH UMĚLÝCH KOBERCŮ PLAYRITE:

 • Vysoká hustota polypropylénových smyček snižuje množství zásypu
 • Výztužná vrstva zajišťuje kompaktnost, koberec se nevlní a neshrnuje
 • Vyšší pevnost spojů, což je výhodou především u vlepovaných lajn
 • Jednoduchá instalace na pevné vodopropustné podloží
 • Vysoká odolnost vůči mechanické zátěži a opotřebení, odolnost vůči povětrnosti
 • Rychlé vsakování vody po dešti, povrch nezadržuje vodu
 • Kvalitní herní parametry, vhodné do každého počasí, celoroční provoz
 • Dlouhá životnost (i po 20 letech v dobrém stavu)
 • Neměnné herní vlastnosti povrchu po celou dobu životnosti
 • Maximálně šetrný povrch pro pohybový aparát sportovců všeho věku
 • Velmi nízké provozní nároky na údržbu
 • Snadno se čistí od nečistot, napadaného listí či jehličí
 • Při mechanickém poškození se opravují snadněji než umělé trávníky

POUŽITÍ VPICHOVANÝCH UMĚLÝCH KOBERCŮ PLAYRITE: 

 • Tenis, fotbal, nohejbal, volejbal, vybíjená, korfbal, pozemní hokej apod.
 • Venkovní i vnitřní sportoviště pro profesionální, výkonnostní i rekreační sport
 • Sportovní kluby, školní hřiště, veřejná i privátní hřiště, rekreační střediska aj.

Tenisový a multifunkční povrch PLAYRITE – MATCHPLAY 2 

Umělý, vysoce kvalitní, polypropylénový koberec byl vyvinut speciálně pro tenis. Dle ITF je klasifikován jako ITF-2 tzn. středně pomalý. Má vynikající stabilní herní vlastnosti a zajišťuje maximální pohodu, měkký nášlap a šetrnost pro kloubní aparát tenistů – což ocení především rekreační či starší hráči. Je využitelný i pro víceúčelové využití, jako např. volejbal, nohejbal, korfbal apod. Celková tloušťka povrchu je 12 mm a zasypává se křemičitým pískem v malém množství cca 5-7 kg/m2. Vyjma běžného čištění od napadaných nečistot nevyžaduje žádnou provozní údržbu – tedy žádné provozní náklady (na rozdíl od umělých trávníků). Celoplošná vodopropustnost povrchu zabezpečuje rychlý odvod vody. Povrch je univerzální, tedy použitelný jak na venkovních tak i vnitřních hřištích a je celoročně provozovatelný. Díky velmi vysoké hustotě smyček má vysokou mechanickou odolnost a tedy i životnost – i po 20 letech je stále v dobrém stavu s nezměněnými herními vlastnostmi. Povrch je ideální pro efektivní renovace existujících hřišť s tvrdým povrchem (beton, asfalt), optimální pro nově budované sportoviště.

Tenisový povrch PLAYRITE – MATCHCLAY – umělá pravá antuka

Unikátní vpichovaný polypropylénový koberec se strukturovaným smyčkovým povrchem do tvaru V, který byl vyvinut jako umělý povrch plně nahrazující přírodní antukový povrch. Povrch se zasypává buď přírodní antukou (v množství cca 5-7 kg/m2) nebo jemným gumovým granulátem (v obdobném množství). Pokud je povrch zasypán přírodní antukou jsou herní vlastnosti adekvátní hře na přírodním antukovém kurtu. Podle klasifikace ITF je tento povrch zařazen do kategorie ITF-1 pomalý povrch (CPR=14). Povrch má vynikající herní vlastnosti, celoplošně stejný odraz míčku jako od antukového kurtu a tenistům poskytuje maximální herní komfort, který znají na antukovém kurtu, včetně skluzu. Díky zásypu antukou vyžaduje povrch občasné zakropení (proti prášení) a občasné zametení – nicméně náklady na údržbu jsou podstatně nižší než u klasického antukového kurtu. Povrch může být místo antukou zasypán i jemným gumovým granulátem, pak není nutno provádět kropení – ale dochází k dílčí změně herních vlastností a povrch neumožňuje tak dokonalý skluz jako když je zasypán antukou. Tenisový kurt s povrchem MATCHCLAY je provozuschopný podstatně delší dobu, díky rychlému odvedení vody je „hratelný“ již velmi krátce po dešti, nevyžaduje náročnou „jarní údržbu“, rovnání a válcování atd. Tento povrch je ideální pro ty, kteří chtějí hrát na antukovém povrchu s minimálními náklady na údržbu a maximálním využitím hrací doby a prodloužením počtu hracích dní v roce.

Multifunkční povrch PLAYRITE – MATCHWINNER

Umělý, víceúčelový vpichovaný polypropylénový koberec s pískovým zásypem, má vynikající herní vlastnosti. Povrch splňuje požadavky EN 15330 a oproti předchozím typům má větší tlumící a absorpční schopnosti – je měkčí. Má opět stabilní herní vlastnosti, vysokou odolnost vůči opotřebení a tedy i dlouhou životnost. Používá se přibližně 15 kg/m2 zásypu křemičitým pískem a povrch se opět vyznačuje vysokou drenážní schopností. Povrch se používá především pro víceúčelová sportoviště se zaměřením na fotbal, pozemní hokej, kriket, volejbal a podobné sporty. Může být využit i pro rekreační aktivity, dětská hřiště apod. Pro ještě vyšší tlumení dopadu, může být kombinován s tlumící podložkou PLAYRITE MATCHPAD. Je vhodný jak pro renovace starých hřišť, tak i pro výstavbu nových.

Multifunkční halový povrch PLAYRITE – FOUNDATION

Předchozí tři povrchy byly univerzální – tedy použitelné jak pro venkovní tak i vnitřní sportoviště. Povrch PLAYRITE-FOUNDATION je umělý, hladký vpichovaný koberec bez smyčky s vynikající mechanickou odolností, který je určen jen pro vnitřní použití. K výrobě je použita směs polypropylénových a polyamidových vláken (50%+50%), která jsou vázána kaučukovým pojivem. Povrch je hladký a bezzásypový, nevyžaduje žádnou údržbu a poskytuje dostatečný herní komfort pro všechny typy halových sportů (míčové hry, raketové sporty apod.). Zpravidla se celoplošně lepí k pevnému podkladu (betonu). Kompaktní struktura zajišťuje vysokou mechanickou odolnost a prodlužuje vlastní životnost povrchu, který i po 20ti letech intenzívního využívání je stále v dobré herní kondici. Z hlediska tenisu se opět jedná o pomalý povrch s měkkým nášlapem a kvalitním herním komfortem. Povrch je vhodný pro tenis, fotbal, basketbal, korfbal a další rekreační sporty.

Unikátní technologie umělých vpichovaných povrchů PLAYRITE se vyznačuje vynikajícími herními vlastnostmi, maximální šetrností vůči kloubnímu aparátu sportovců a dlouhodobou životností – dá se tedy předpokládat v budoucnosti jejich široké uplatnění na mnoha sportovištích. Pro vytvoření „vlastní identity“ vybudovaného sportoviště je možno do povrchu vsadit grafiku či logo klubu nebo školy, erb města apod.